Wieczór. Wraca Luby z pracy. Co widzi? Żona rysuje? Rysuje kościotrupy! A obiadu brak! :) W tym wpisie lekcja anatomii dla dzieci, szkielet człowieka, szykujcie się. Na samym dole cały materiał do pobrania i druku. To zaczynamy!

Szkielet człowieka
GIGANTYCZNE PUZZLE
(do druku, kolorowania, układania)

szkielet człowieka sceleton puzzle

Temat dość mroczny i trochę wydawać by się mogło dla dzieci niestosowny. Tymczasem mojego przedszkolaka bardzo interesuje ciało człowieka.

Postanowiłam zrobić krok dalej i stworzyć model, szkielet człowieka z papieru. Coś w rodzaju puzzli, a przy okazji przemycić nieco wiedzy i urządzić sobie prace plastyczne. Puzzle możecie pobrać na dole wpisu. Należy je wydrukować i wyciąć. Do dyspozycji macie też opisany model w formie kartki A4, który będzie podpowiadał co i jak i gdzie :). A na deser ciekawostki o szkielecie człowieka, które musicie poznać!

Z układaniem chłopcy sobie świetnie poradzili. Sprawiło im to dużo frajdy.

szkielet człowieka sceleton puzzleO dziwo, nie tylko przedszkolak, ale też maluch był zabawą zachwycony. Chętnie wskazywał różne części szkieletu i układał zgodnie ze wzorem. Niezgodnie ze wzorem też układał : ) (bądźmy realistami :D ) i tworzył własne kościste propozycje. szkielet człowieka sceleton puzzle

Gotowy KOŚCIAK wygląda tak:

szkielet człowieka sceleton puzzle

Pomalowaliśmy cały szkielet człowieka, nazywając kostkę po kosteczce. To dopiero była frada (i bałagan, ale to oczywiste :) ).
szkielet człowieka sceleton puzzleKolorowy KOŚCIAK jest moim zdaniem najbardziej atrakcyjną wersją szkieletu człowieka jaką widziałam, a wygląda tak:

skeleton puzzle szkielet człowieka

Elementy szkieletu mieszczą się w koszulce. Możesz je łatwo przechować i bawić się wiele razy. Swoje zamierzam utrwalić. Na domowa.tv (klik) przeczytasz o tym jak laminować dokumenty domowym sposobem.

SZKIELET CZŁOWIEKA
możesz pobrać tutaj:

Elementy do wycięcia:

Pobierz “szkielet-sceleton-puzzle-czesc-1.png” szkielet-sceleton-puzzle-czesc-1.png – Pobrano 2244 razy – 613 KB

Pobierz “szkielet-sceleton-puzzle-czesc-2.png” szkielet-sceleton-puzzle-czesc-2.png – Pobrano 1842 razy – 347 KB

Pobierz “szkielet-sceleton-puzzle-czesc-3.png” szkielet-sceleton-puzzle-czesc-3.png – Pobrano 1693 razy – 393 KB

Pobierz “szkielet-sceleton-puzzle-czesc-4.png” szkielet-sceleton-puzzle-czesc-4.png – Pobrano 1633 razy – 193 KB

KOŚCIAK w formie plakatu A4 z opisanymi kostkami.
szkielet człowieka sceleton puzzle

Pobierz “szkielet-sceleton-calosc-opisana-2.png” szkielet-sceleton-calosc-opisana-2.png – Pobrano 1129 razy – 571 KB

Szkielet człowieka – ciekawostki, które warto znać!

A na deser wybrałam kilka ciekawostek, dotyczących ludzkiego ciała o, których z pewnością nie wiedzieliście! Na przykład o tym, że czaszka mamy różni się od czaszki taty aż 14 elementami m.in. pochyleniem czoła albo grubością łuku brwiowego. Do pobrania niżej:Pobierz “szkielet-czlowieka-ciekawostki.pdf” szkielet-czlowieka-ciekawostki.pdf – Pobrano 722 razy – 165 KB

Puk! Puk! Czytelniku? Jesteś tu jeszcze? Zgodnie ze statystykami mam Cię u siebie ok 10 sekund. Hmmm… przewijania dużo, 10 sekund to mało. Jesteś? Ciekawe. :)

Może zainteresują Cię również:

Anatomia – 3 książki dla dzieci, które warto znać

 

U lala fiu fiu


Dziękuję Ci, że czytasz mojego bloga, mam nadzieję, że tekst okazał się inspirujący. Zapraszam Cię do przeczytania innych moich tekstów na U lala fiu fiu lub na Facebooku. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w komentarzu.


 

 • Świetna sprawa!:) I w ten sposób Maluh uczy się poprzez zabawę:) Nie mam dzieciaczka, ale polecę mojej siostrze ten pomysł!:) Pozdrawiam serdecznie!:)

  • Pozdrawiam również, może siostrze się spodoba. Polecam! Miłego wieczoru :).

 • eV

  Bardzo fajna rzecz :). Gratuluję pomysłu i wykonania :).

 • naszebabelkowo.blogspot.com

  Rewelacyjny pomysł ! My też bardzo lubimy takie kreatywne, plastyczne zajęcia – ale ze szkieletem poczekamy chyba jeszcze troszkę, aż młody podrośnie i będzie lepiej kojarzył poszczególne elementy ;)

  • Mój ma 4 lata, drugi niecałe dwa :). Potraktowałam lekcję na luzie i były to raczej podstawy, nie wiem czy coś w głowach zostało, ale może choć zamiłowanie do poznawania i odkrywania. Zapraszam więc później i dziękuję za wizytę :).

 • Czarna Skrzynka

  Zapowiada się świetna zabawa :) I to wcale nie tylko dla…dziecka! :)

 • Wow, szałowe, nie wpadłabym na to :)

 • Matka-Dietetyczka

  Ciekawa opcja!

 • Macierzynstwo-raz!

  Super pomysł!:)

 • Linda Sławek

  Kupiłam chrześnicy na urodziny i.in. książkę „Ciało bez tajemnic” i ten ‚kościak’ będzie fajnym dodatkiem :) Zobaczymy jak zareaguje. Trzymajcie kciuki by się spodobało :)

  • Myślę, że może być fajnym dodatkiem :) do książki.

 • Bogusia Szymańska

  Jej świetne, w weekend zrobię ze swoimi dziewczynkami!!!

 • Już dawno miałam wkleić i cały czas zapominam! Dzieło moich siostrzeńców, straszy z szafy :D https://uploads.disquscdn.com/images/b04fa991989d434eb7c069b367e74f3ed249f1b33291afd821f6772eea1458ce.jpg

  • F A N T A S T Y C Z N Y :). Gratuluję, super Wam wyszedł! :) Dzięki, że się podzieliliście efektem :).

 • Milena Pietrzykowska

  Dzięki za model i rekomendacje książek. Przeczytałam pół Internetów zanim tu trafiłam i wreszcie znalazłam odpowiednie rekomendacje dla mojego przedszkolaka :) będę wracać :)

  • Miło mi : ) chociaż niewiele udzielam się na blogu, odpuściłam :). Co prawda bzika na punkcie książek dla dzieci nadal mam :) a nasza biblioteka puchnie :) i nadal sprawdzam nowinki również dla maluszków bo mam w domu 3 miesięczną córeczkę. Gdybyś szukała inspiracji, pisz :) chętnie się podzielę wiedzą. Pozdrawiam serdecznie.

 • Andżelika Mazurek

  Przyda się zapewne niebawem :) Dziękuję