Strój karnawałowy dla dziecka DIY

Godzina 22:00. Okazuje się, że Twoje dziecko ma jutro bal karnawałowy w przedszkolu? Co robić? Za co/kogo go przebrać, przecież nie może być jedynym dzieckiem w przedszkolu bez stroju. Jak stworzyć przebranie ładne i ciekawe dysponując niewielką ilością czasu? To łatwe! (Za dużo bajek oglądam :). Wszystko tam wydaje się łatwe.) Skorzystaj z mojej instrukcji: „Strój karnawałowy dla dziecka DIY”. Wszystko, co będzie Ci potrzebne, zapewne znajdziesz w swojej szafie i szafie swojego dziecka.

Strój karnawałowy dla dziecka DIY

Poszukaj starej bluzy i starych spodenek.

Strój karnawałowy dla dziecka DIY

Z kawałka materiału dresowego/opcjonalnie Twojej starej, niepotrzebnej bluzy wytnij uszy, brzuszek, łaty na nogi i pyszczek.Strój karnawałowy dla dziecka DIY

Dres jest materiałem, który się nie strzępi, oszczędzi Ci to czas na zabezpieczenie brzegów. Przyszyj więc łaty do bluzy i nogawek spodni (opcjonalnie naklej klejem na ciepło lub klejem do tkanin). Ogon wytnij z dwóch pasków, zszyj je razem i wypełnij (wnętrzem poduszki, u nas najtańsza z IKEA).

Ogon przyszyj do bluzy (nie do spodni!), by dziecku było wygodnie siadać.

Strój karnawałowy dla dziecka DIY

Uszy zrób z podwójnego materiału, przyszyj do kaptura, bez wypełnienia, by go nie obciążać. Pyszczek to czarna i szara dresówka (Jeśli bardzo Ci się spieszy, przyklej elementy pyszczka do bluzy. Jeśli masz więcej czasu, wykorzystaj igłę i nitkę lub maszynę).

Strój karnawałowy dla dziecka DIY

GOTOWE!! :) Prawda, że fajnie wyszło? 

Moje dziecię skakało z radości :). Fifi nie chciał zdejmować stroju przez tydzień, co było nieco problematyczne :). Tajne pranie po nocach jakoś rozwiązywało problem.

Strój karnawałowy dla dziecka DIY

Puk! Puk! Czytelniku? Jesteś tu jeszcze? Podoba Ci się pomysł na takie przebranie? Jak Ty radzisz sobie w takich kryzysowych sytuacjach, kiedy trzeba działać szybko i kreatywnie? Pamiętasz swoje przebrania z przedszkola?

Może zainteresują Cię również:

Koszulka dla taty (car shirt) w 4 krokach

10 inspirujących pomysłów na quiet book DIY

 

 

U lala fiu fiu


Dziękuję Ci, że czytasz mojego bloga, mam nadzieję, że tekst okazał się inspirujący. Zapraszam Cię do przeczytania innych moich tekstów na U lala fiu fiu lub na Facebooku. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w komentarzu.


 

 

  • Macierzynstwo-raz!

    Super Ci wyszedł :)