Poduszka stabilizująca służy do codziennej opieki nad noworodkiem i niemowlakiem.

Ulala fiu fiu PODUSZKA STABILIZUJĄCA
Ulala fiu fiu PODUSZKA STABILIZUJĄCA

 

Do zalet poduszki stabilizującej należą:

 • poprawia komfort snu dziecka oraz mamy w ciąży,
 • łagodnie przystosowuje do wyprostowanej pozycji ciała (tak zwana pół-płodowa kolebkowa pozycja),
 • gniazdko zapewnia dziecku symetryczne napięcie mięśni ciała, zmniejsza to ryzyko wystąpienia mimowolnych odruchów kończyn (odruch Moro),

  SONY DSC
  Ulala fiu fiu PODUSZKA STABILIZUJĄCA
 • wałek zabezpiecza pozycję „na boku”, zapobiega zachłyśnięciu jeśli dziecko ma kłopoty z ulewaniem,
 • wałek stanowi podparcie dla klatki piersiowej dziecka i ułatwia leżenie na brzuchu,
 • wałek ułatwia karmienie w pozycji leżącej, podbiera plecy i nóżki maluszka,
 • wałek może służyć jako ochraniacz do łóżeczka i zabezpieczać „wędrujące” dziecko przed uderzeniem,

Poduszki stabilizacyjne używa się na wielu oddziałach neonatologicznych w Polsce, a także są rekomendowane do codziennej opieki nad noworodkiem.

Czy jest to gadżet niezbędny?

W naszym wypadku na pewno bardzo pomocny. Poduszki stabilizującej używamy głównie przy okazji karmienia. Jest bardzo wygodna. Przydaje się też jako ochraniacz do kołyski (nie chcę Miszce zamykać ochraniaczem, na stałe, widoków na salon dlatego zabezpieczam go poduszką tylko w czasie snu). Poduszką uwielbia bawić się też dwulatek. Do tego jest mięciutka i przyjemnie jest się do niej przytulić. Warto się w taką zaopatrzyć.

Gdzie kupić?

Ładne poduszki stabilizujące posiada w swojej ofercie firma Poofi. Można je kupić na przykład tutaj: KLIK.poofi poofi2 poofi3

Jak uszyć poduszkę stabilizującą?

Wymiary: 17 x 100 cm. Wiązana na sznureczki.

 1. Projekt. Wybieramy materiały. Wycinamy dwa paski 17x100cm oraz dwa sznureczki.
 2. Tkaninę zabezpieczamy przed wypruciem np. ściegiem zygzakowym.
 3. Moja poduszka ma zaokrąglone końce. Narysowałam je na materiale przed zszyciem. poduszka stabilizująca
 4. Składamy tkaniny prawą stroną do prawej i zszywamy pamiętając by zostawić miejsce (dziurę) na wywinięcie tkaniny. Możecie na tym etapie wszyć sznureczki wkładając je „do środka”, pomiędzy tkaniny (ja przyszyłam je ręcznie na końcu, bo tak mi się bardziej podobało).
 5. Wywijamy na prawą stronę. Wypełniamy. Użyłam antyalergicznej poduszki z Ikea. Ważne jest by nie wypełnić poduszki zbyt mocno, tak by była elastyczna.
 6. Zaszywamy dziurę. Doszywamy sznureczki jeśli nie zrobiliście tego wcześniej.poduszka stabilizująca

Tekst nie jest sponsorowany. Zdjęcia i treść należą do Justyny Szewczyk. Zdjęcia poduszek Poofi pochodzą z mamissima.pl.


Dziękuję Ci, że czytasz mojego bloga, mam nadzieję, że tekst okazał się inspirujący. Zapraszam Cię do przeczytania innych moich tekstów na Ulalafiufiu  lub na Facebooku. Będzie mi miło jeśli zostawisz po sobie ślad w komentarzu.


 • Ciekawe, jeszcze nie słyszałam o takiej poduszce. Może następnym razem? Urocze zdjecia tych śpiących maluchow. I świetna poducha!

  • Poduszka jest z nami już 5 miesięcy i to jest jeden z elementów wyprawki ,który jest używany codziennie. Głównie do pozycji na boku, w czasie snu lub karmienia (karmię na leżąco, tak lubię). Chłopcy lubią się nią bawić, miętosić, przytulać i turlać. Chyba sprawię sobie drugą z metkami, dla Miszki bo uwielbia te sznureczki na końcach. Bardzo polecam. Bardziej niż rogal do karmienia.