Dziadek raz w tygodniu chodził do sklepu po sprawunki. Kupował zawsze jeden cukierek czekoladowy. Jeden. Takie czasy. Dzielił ten cukierek w domu na trzy części, po jednym kawałku dla mnie i moich sióstr. Wyobraźcie sobie jak on smakował! Albo jabłko! Zerwane prosto z jabłoni. Skórka najdłuższa, nie zerwana w czasie obierania. Mistrzostwo świata, mi się zawsze zrywa. Połówka, ćwiartka, ósemka. Taka słodycz, nie do opisania. Albo po burzy! O! Pędziłyśmy boso, po ciepłych kałużach, na truskawki. Gdyby to babcia widziała! Ale nie widziała, dziadek przecież nas krył.
Krył też flaszkę z dwoma kieliszkami w sianie, w stodole, na wypadek wizyty wujka Władka, ale tego babcia też nie wiedziała.

A dziś wpadam do kuchni mojej mamy i siedzi. W zasadzie siedzą. Bąbel jeden z drugim na blacie. Umazane bąki od pięt po czubek nosa. Moja mama to samo. Brzuchy ich bolą, tak się zaśmiewają. Pierogi robią i sok. Ślady rączek na ścianach. Nogawki zabielone. Rękawy jagodowe. Uszy malinowe. „Cudni są” – myślę. „Ręce opadają” – mówię.

Prezenty nieważne. Serio! Za dużo tego dziś. Najważniejszy jest czas, czas z rodziną. Czasu dziś mamy mało. Gdyby jednak Mikołaj Was nawiedził to może wykorzysta nasze etykiety? Szepnijcie mu słowo!

Komu, komu etykiety świąteczne?

Proste etykiety, które możesz zostawić w wersji czarno-białej lub pomalować tak by pasowały do Twojego ozdobnego papieru. Możesz zrobić dziurkę i nawlec je na kolorowy sznureczek lub przykleić na paczkę. Baw się dobrze!

Pobierz “etykiety.png” etykiety.png – Pobrano 153 razy – 831 KB

etykiety świąteczne

Radosnych Świąt!
U lala fiu fiu

 

Ps. Ja nadal w burakach. Zamiast bigos gotować, maluję etykiety do prezentów, których jeszcze nie kupiłam!!! :D Ktoś jeszcze jest równie niezorganizowany?

U lala fiu fiu

Jeśli planujesz wysłać kartki świąteczne, to może zainspirują Cię nasze pomysły: klik :) ?

Wprowadź klimat świąteczny do pokoju dziecięcego, wydrukuj i powieś plakat: klik :) ?

Zbliża się koniec roku. Znów liczymy czas od nowa!
Może chciałabyś zrobić coś dla siebie i zainteresuje Cię lista kursów Internetowych dla mam: klik :) ?


Tekst nie jest sponsorowany. Zdjęcia i treść należą do Justyny Szewczyk.


Dziękuję Ci, że czytasz mojego bloga, mam nadzieję, że tekst okazał się inspirujący. Zapraszam Cię do przeczytania innych moich tekstów na Ulalafiufiu  lub na Facebooku. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w komentarzu.