Kto prowadzi? Who is driving?

Kto prowadzi? Ty? (Ja uwielbiam!!! :D) On? A może to dziecko decyduje o tym, kto gdzie siedzi w samochodzie i gdzie jedziecie? :) Po władzę w naszym w domu regularnie sięgają dzieciaki. Ech. Nie będę się tu wdawać w filozoficzne rozważania na temat czy im się udaje. :) Nie odpowiem na pytanie: jaki poziom wytwarzanych decybeli jest kluczem do osiągnięcia władzy? Ile przesłanych buziaków czy przytulasów wystarczy? Jaki uśmiech należy zastosować, by osiągnąć cel? Co jest celem? Świnka Peppa w telewizji. Zielony dinozaur na półce sklepowej. Czekolada na obiad. Takie tam bzdety. :) Zamiast tego opowiem o fantastycznej książce!

KTO PROWADZI? Who’s driving?
Leo Timmers

Wydanie polsko-angielskie
Oprawa twarda, 32 strony
Wydanie polsko-angielskie
Cena ok 25zł
Wiek: ok 2-4 lata
Zainteresowanie dziecka: U W I E L B I A ! :)

Kto prowadzi?

Wrum wrum pyr pyr pyr łiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Włącz silnik, zapnij pasy – wyruszamy na wycieczkę! 

Książka dla fanów motoryzacji! Pojazdy są różnorodne i każdy wydaje odgłos, który dziecko chętnie naśladuje! To bardzo dobra zabawa a przy tym niezłe ćwiczenie logopedyczne. 

Kto prowadzi? Who is driving?

Propozycja skradnie też serca fanów zwierząt. Autor Leo Timmers urodził się w Belgii. Specjalizował się w ilustracji dziecięcej, ale zaczął też tworzyć opowiadania dla najmłodszych. W książce znajdziecie rewelacyjne ilustracje zwierząt ucharakteryzowanych, w zależności od tego, dokąd się wybierają. Czytając, można naśladować odgłosy zwierząt i poznawać ich nazwy.

Kto prowadzi? Who's driving?

„Kto prowadzi? Who’s driving?” znakomicie aktywizuje dziecko również z innego powodu! Książka jest zbudowana na zasadzie zgadywanki, która wciąga malucha od pierwszej do ostatniej strony. Czy zgadnie, kto poprowadzi wóz strażacki, a kto wyścigówkę? Kto pojedzie limuzyną, kto traktorem, a kto dżipem? I który z nich jest najszybszy?

kto prowadzi Who's driving?

Książka jest dwujęzyczna. To duży atut propozycji. Tekst jest prosty, poradzi sobie z nim również rodzic słabo znający język. Korzyść czytana w dwóch językach ogromna! Warto by dzieci miały szansę osłuchiwać się z językiem angielskim jak najczęściej, przyda im się to w przyszłości w czasie nauki w szkole.

Kto prowadzi? Who is driving?

Podsumowując, jeśli zdecydujecie się dołączyć „Kto prowadzi? Who’s driving?” do swojej biblioteczki czeka Was frajda z zadawania pytań, odgadywania, wyliczania kolejnych pojazdów i zwierząt. Czeka na Was 7 pojazdów, 28 kandydatów do jazdy, i tylko 1 zwycięzca! :) 

Może zainteresują Cię również „Wierszyki domowe” Michała Rusinka! Fantastyczna książka!

Michała Rusinka „Wierszyki domowe.”


Tekst nie jest sponsorowany. Zdjęcia i treść należą do Justyny Szewczyk.


Dziękuję Ci, że czytasz mojego bloga, mam nadzieję, że tekst okazał się inspirujący. Zapraszam Cię do przeczytania innych moich tekstów na Ulalafiufiu  lub na Facebooku. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w komentarzu.

  • Dzięki Tobie mam pomysł na prezent dla małego miłośnika wszelkich pojazdów:)