1. Big book of the body

Wydawnictwo: USBORNE PUBLISHING

Uwielbiam to wydawnictwo. Robią świetne książki. Tym razem również się nie zawiodłam (czytaj: moje dzieci zachwycone, matki serce się raduje :)). Propozycja dla maluchów, przedszkolaków i szkolniaków. Jedna z najlepszych książek dla dzieci, uczących anatomii, jakie widziałam. Książka w języku angielskim, ale poradzi sobie z nią, każdy, niezależnie od tego, czy zna język, czy też nie.

Jej największą zaletą są ilustracje. Ogromne rozkładówki, prawie tak duże, jak moje dziecko nas zachwycają. To bardzo aktywizuje małego czytelnika. Książkę czytaliśmy już wielokrotnie i ciągle jest fascynująca. Ciekawostki w okienkach nie dość, że interesujące to jeszcze podane w sposób bardzo przystępny, czasem zabawny. Sama wiele się nauczyłam. :) Polecam bardzo! Szczególnie na prezent.


2. Świat w obrazkach LUDZKIE CIAŁO

  • Autorzy: Beaumont Emilie, Simon P.
  • Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk Spółka z o.o. S.K.A.

Książka kosztowała 7zł!!!! Warta, każdego grosika. Jest fantastyczna. Olesiejuk wydaje bardzo dobre książki dla dzieci, bardzo lubię ich propozycje. Ogromnie dużo wiedzy, podanej w bardzo przystępny dla młodego człowieka sposób.

Anatomia - książki dla dzieci

Książka jest podzielona na cztery rozdziały:

  • Anatomia
  • Pięć zmysłów
  • Narodziny i rozwój
  • Higiena i odżywianie.

Bardzo dużo ilustracji, forma nieco komiksowa, krótkie notatki – to wszystko ułatwia zrozumienie tematu małemu człowiekowi. 
Anatomia - książki dla dzieci Anatomia - książki dla dzieci

Polecam Wam całym sercem. Bardzo dobra propozycja, która z pewnością ułatwi dziecku zrozumienie tego jak funkcjonuje organizm człowieka.


Anatomia - książki dla dzieci

3. CIAŁO CZŁOWIEKA – Naklejkowy atlas

Książka a właściwie gazetka, jeszcze ciepła, przywędrowała do nas dziś z pobliskiego kiosku. Spodobała mi się forma. Praca z naklejkami jest bardzo atrakcyjna dla dzieci. Nie oczekujcie cudów, bo to cieniutka broszura, ale w ramach mile spędzonego popołudnia :), warto! 

Puk! Puk! Czytelniku? Jesteś tu jeszcze? Zgodnie ze statystykami mam Cię u siebie ok. 10 sekund. Hmmm… przewijania dużo, 10 sekund to mało. Jesteś? 

Może zainteresują Cię również:

Usborne Publishing – niezwykłe książki, które musisz mieć!

 

U lala fiu fiu


Dziękuję Ci, że czytasz mojego bloga, mam nadzieję, że tekst okazał się inspirujący. Zapraszam Cię do przeczytania innych moich tekstów na U lala fiu fiu lub na Facebooku. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w komentarzu.